середу, 15 лютого 2017 р.

Урок. Навчання грамоти. Літера ь (м'який знак). Позначення м'яким знаком м'якості попередніх приголосних. Текст «Дарунки лісу».Малювання.

Урок  3 Навчання грамоти. Малювання.
Тема. Літера ь (м'який знак). Позначення м'яким знаком м'якості попередніх приголосних. Текст «Дарунки лісу».
Об’ємні вироби. Ліплення грибів.
Мета: ознайомлювати учнів із літерою ь (м'який знак); пояснити дітям, що ця літера звука не позначає, а необхідна для позначення м'якості попереднього приголосного звука; учити учнів читати склади і слова з м'яким знаком; розвивати фонематичний слух, уміння робити звуковий аналіз слів; порівнювати звукові моделі слів із м'яким знаком; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати в дітей почуття любові до природи. Ознайомити учнів з виготовленням об’ємних форм з пластиліну, з видами ліплення; розвивати дрібну моторику рук; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки: олень, лось, білочка, заєць;  пластилін, дошка для ліплення.
ХІД УРОКУ
I.          Створення емоційного настрою уроку
Всі почули ви дзвінок —
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку готувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення розвиваємо!
II.        Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні ми зайдемо до лісу. Відгадайте, з ким ми зустрінемося. (Відгадування загадок супроводжується демонстрацією малюнків.)
Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)
Він живе на болотах.
Має довгі шию, ноги.
Любить жаб поїсти трохи.
Він великий, він цибатий,
Влітку сіре одягає
Взимку — білого кожуха,
Тріснуту губу він має,
Косі очі й довгі вуха. (Заєць)
Влітку любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну,
Прокидається від сну. (Ведмідь)
— Що єднає друзів цих?
Відгадати ти ж мастак —
Літера зветься... (м'який знак).
Звуко-буквений аналіз слів олень, журавель, ведмідь
Робота в командах-групах. Троє учнів працюють біля дошки, а решта викладають схеми слів на індивідуальних набірних полотнах картками- фішками.


III. Вивчення нового матеріалу
1.     Робота з Букварем. Робота над ілюстрацією підручника. Бесіда «Господарі лісу».
2.     Опрацювання тексту «Дарунки лісу».
а) слухання тексту;
б) перевірка сприймання прослуханого;
в) читання тексту учнями.
 Фізкультхвилинка
Раз, два! — всі пірнають,
Три, чотири! — виринають.
П'ять, шість! — на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім! — повторили
І за парти тихо сіли.
            ІУ. Закріплення вивченого матеріалу.
               1. Робота з підручником.
а) робота за ілюстрацією підручника;
б)загадка.
І великі, і малі повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться ані тришки.
Ліс – улюблений їх край.
А як зветься, відгадай….. (Гриби)
в) бесіда про дарунки лісу:
- Які дарунки приготував Ліс  дідусеві і Олесю?
- Що вони збирали?
- Які гриби ви знаєте?
- Коли грибів у лісі найбільше?
             2. Приказки.
Де дуби, там і гриби.
Гриби – діти затінку.
Гриб сам не росте ніколи, коло нього і другий з’явиться по волі.
3.Їстівні і отруйні гриби.
- Будьте обережними! Отруйні гриби маскуються під їстівні.
У. Ліплення грибів.
1.         Загадка.
Обліпили всі пеньочки
Мами, тата сини й дочки:
Наче  нитки, всі   тоненькі
Вишукані й чепурненькі …. (Опеньки)
2.Показ демонстраційного матеріалу «Гриби».
3. Пояснення ліплення об’ємних виробів.
4. Послідовність ліплення гриба
- починати ліплення конструктивним (з окремих частин) з більшої до меншої;
- під час ліплення потрібно порівнювати розміри й пропорції окремих частин;
- частини поєднать між собою примазуванням.
5. Техніка безпеки  під час роботи з пластичними матеріалами.
 - робоча поверхня має бути закрита клейонкою або газетою, щоб не забруднити   
стіл;
- всі роботи необхідно виконувати тільки на дошці для ліплення;
- зі стеками слід поводитися дуже обережно, не пустувати і не розмахувати ними;
- після роботи потрібно ретельно помити руки з милом і вичистити нігті.
6. Ліплення грибів.
Практична діяльність учнів.
VІ.       Підсумок уроку
 Перегляд виконаних робіт.

 Виставка виконаних робіт.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Учням

фото Свято І. Іранка