середу, 15 лютого 2017 р.

Урок. Навчання грамоти. Малювання.

Навчання грамоти. Малювання.
Тема. Літера ь (м'який знак). Позначення м'яким знаком м'якості попередніх приголосних. Малювання  метелика.
Мета: ознайомлювати учнів із літерою ь (м'який знак); пояснити дітям, що ця літера звука не позначає, а необхідна для позначення м'якості попереднього приголосного звука; учити учнів читати склади і слова з м'яким знаком; розвивати фонематичний слух, уміння робити звуковий аналіз слів; порівнювати звукові моделі слів із м'яким знаком; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати в дітей почуття любові до природи. Ознайомити учнів з теплими і холодними кольорами; вчити розрізняти ці кольори; розвивати образне мислення, естетичне почуття; виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання: таблиці «Будиночок Феї Фонетики», «Казкове місто Алфавіт»; картки-фішки для звукового аналізу слів; індивідуальні набірні полотна; предметні малюнки: метелик, квітка, льон, ведмідь, заєць; картка з дидактичним матеріалом «Літера ь»; фарби, альбом «Образотворче мистецтво 1 клас».
ХІД УРОКУ
I.          Створення емоційного настрою уроку
Всі почули ви дзвінок —
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку готувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення розвиваємо!
II.        Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні ми зайдемо до лісу. Відгадайте, з ким ми зустрінемося. (Відгадування загадок супроводжується демонстрацією малюнків.)
Влітку сіре одягає
Взимку — білого кожуха,
Тріснуту губу він має,
Косі очі й довгі вуха. (Заєць)
Влітку любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну,
Прокидається від сну. (Ведмідь)
— Що єднає друзів цих?
Відгадати ти ж мастак —
Літера зветься... (м'який знак).
III. Вивчення нового матеріалу
Ознайомлення з м'яким знаком, аналіз графічної будови
Текст — у кожного учня. Звучить аудіозапис.
— Приготуйтеся уважно слухати.
 Знайте: буква ця німа,
В неї голосу нема.
Не читається ніяк
І сам не вимовляється,
А потрапивши до слова,
Він пом'якшує вимову.
Може слово геть змінити:
Рис на рись. Цікаво, діти?
—        Гра «Назви слово»
—        Яким є останній звук у цих словах?
— Для того щоб наприкінці слів звуки [н'], [л'], [д'] були м'якими, необхідно «запросити» літеру, що не позначає жодного звука, а лише потрібна для позначення м'якості приголосних звуків.
3.         Графічна будова м'якого знака
Буква «ер» перевернулась.
Яким знаком обернулась?
 В неї голосу нема.
 Буква ця німа. (М'який знак)

4. Читання слів із ь (за складовою таблицею «Читайлик - Складайлик»)
— Літера ь хоче зустрітися з іншими літерами.

ль
нь
зь
сь
дь
ть
льо
ньо
зьо
сьо
дьо
тьо
           
ІV.       Робота за «Букварем» (с. 74-75)
1.         Читання складів (с. 74)
2.         Відповідність звукових схем і предметних малюнків: льон, карась
Діти називають звуки «ланцюжком».
3.         Читання стовпчика слів (с. 74)
4.         Читання тексту «Льон» (с. 74)
Звучить аудіозапис тексту. Учитель стежить, щоб діти не губили рядки тексту.
— Приготуйтеся уважно слухати, стежити і розуміти прочитане.
Читання супроводжується демонстрацією малюнків.

V. Фізкультхвилинка
Раз, два! — всі пірнають,
Три, чотири! — виринають.
П'ять, шість! — на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім! — повторили
І за парти тихо сіли.

VI.       Малювання Метелика.
1.     Ознайомлення з холодними та теплими кольорами.
2.     Робота за малюнком Букваря. Визначення групи кольорів (льон – синій, сонечко - жовте).
3.     Малювання метелика.
4.     Робота в альбомі «Образотворче мистецтво 1 клас
а) відгадування загадки;
б) розповідь про комах;
в) демонстрація малюнків з метеликами;
г)послідовність виконання  малюнка метелика
д) використання теплих і холодних кольорів (крильця метелика розмалювати теплим і холодним кольором).
5. Практична діяльність учнів.
VII. Підсумок уроку
1. Гра «Доповніть речення»
1)        Ми вивчили знак... (м'якшення).
2)        Знак м'якшення звуку... (не утворює).
3)        Знак м'якшення... (пом'якшує) вимову.
2.         Перегляд учнівських робіт.
3.         Читання літер, що несе стонога («Буквар», с. 74-75)
4.         За що подякуємо нашому уроку?
5.        Виставка дитячих малюнків.
Вчитель пропонує учням продемонструвати картками свій настрій


Діти промовляють хором:
Працювали всі старанно
І почули у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти — просто молодці!





Немає коментарів:

Дописати коментар

Учням

фото Свято І. Іранка